Aktualizacja z dnia: 03 IV 2016 r.

6 Niedziela Wielkanocna

(01.05 2016 r.)

1. Dziś 6 Niedziela Wielkanocna.
    Nabożeństwo majowe w dniu dzisiejszym o godz. 16.30, a po nim ostatnia Msza św.
    W Litanii Loretańskiej po wezwaniu Matko łaski Bożej dołączamy wezwanie: Matko Miłosierdzia.
    Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które będą odprawiane codziennie po Mszy świętej wieczornej.

2. Młodzież klas III Gimnazjum przeżywa nowennę przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.
    Dziś i we wtorek na Mszy św. o godz. 10.00, a w środę o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.

3. Msze święte w tym tygodniu o godz. 6.30 i 18.00.

4. W tym tygodniu wspominamy:
      w poniedziałek - św. Atanazego
      w środę - św. Floriana
      w czwartek św. Filipa i Jakuba

5. Od jutra do środy włącznie będziemy przeżywać dni modlitw o urodzaje - dawne Dni Krzyżowe przed Wniebowstąpieniem Pańskim.
    Zapraszamy w poniedziałek i w środę na godz. 18.00, a we wtorek na godz. 16.30 rolników, dzieci, młodzież i dorosłych na wspólną modlitwę o urodzaje, zachowanie od klęsk i różnych nieszczęść.
    Najpierw będzie procesja błagalna, a następnie Msza święta.
    Prosimy Policję i Ochotniczą Straż Pożarną o zabezpieczenie trasy procesji.
    Porządek procesji:
      poniedziałek - do krzyża koło Ośrodka Zdrowia - obowiązkowo przychodzą uczniowie klas Gimnazjalnych,
      wtorek - do krzyża przy kościele - obowiązkowo przychodzą uczniowie Szkoły Podstawowej od klasy 1 do 3,
      środa - do krzyża koło Państwa Stalów - obowiązkowo przychodzą uczniowie Szkoły Podstawowej od kasy 4 do 6.

6. We wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski.
    Msze św. jak w niedzielę: o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 11.30 i 16.30.
    Na godz. 10.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny oraz wszystkich Strażaków z naszej Parafii z racji ich patrona św. Floriana.

7. W środę - o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W czwartek w Chorzelowie o godz. 15.30 młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania, którego udzieli ks. bp Stanisław Salaterki - bp pomocniczy naszej diecezji.
    Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w ich intencji.

9. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca maja.
    Z tej racji spowiedź św. w środę od godz. 17.00 dla młodzieży bierzmowanej, ich rodziców, rodzeństwa i świadków, a w czwartek i piątek pół godz. przed Mszą św.

10. W pierwszy piątek Msze św. o godz. 6.30, 15.00 i 18.00. W tym dniu rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego.
    Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej i ich rodziców.

11. W sobotę wyjazd do chorych od godz. 8.00. Po Mszy św. wieczornej i w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.

12. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

13. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, a wśród nich ks. Proboszczowi życzymy: dużo zdrowia, wielu łask, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Patrona oraz życzliwości i wsparcia parafian w pracy duszpasterskiej w naszej parafii.

14. Bóg zapłać rodzinom, które w ubiegłym tygodniu zadbały o piękno naszej świątyni. W sobotę na godz. 9.00 prosimy, aby kościół posprzątały rodziny państwa: Kapała, Surgota, Błażejowski, Kalicki, Mysona.

15. Pan Bóg z naszej wspólnoty parafialnej powołał do Siebie Elżbietę Działowską z Glin Małych, której pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Jej duszę polećmy miłosierdziu Bożemu.