Aktualizacja z dnia: 22 V 2016 r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

(22.05 2016 r.)

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a po nim Msza św. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie szczególnie tych, którzy w tym roku nie byli jeszcze ani raz.

2. Msze święte w tym tygodniu o godz. 6.30 i 18.00.

3. We wtorek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

4. W środę o godz. 17.00 zbiórka ministrantów.

5. W czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana. Msze święte w tym dniu o godz.: 6.30, 8.00, 10.00 i 16.30.
    Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę świętą z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy o godz. 10.00. Prosimy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, młodzież i panie do niesienia feretronów w strojach regionalnych oraz poczty sztandarowe. Policję i Ochotniczą Straż Pożarną prosimy o zabezpieczenie trasy procesji. Ochotniczą Straż Pożarną z poszczególnych wiosek prosimy także o noszenie baldachimu w Boże Ciało i przez całą oktawę.
    Składka w tym dniu będzie przeznaczona na hospicja i cele charytatywne.

6. W Glinach Małych Msza święta z procesją do czterech ołtarzy o godz. 14.00.

7. W piątek i sobotę Msza święta z Oktawy Bożego Ciała z procesją eucharystyczną o godz. 18.00. W niedzielę o godz. 10.00. Prosimy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, a młodzież i panie do noszenia feretronów przez całą Oktawę Bożego Ciała.

8. Dziękujemy rodzinom, które w ostatnim tygodniu zadbały o piękno naszej świątyni, a w sobotę na godz. 9.00 prosimy rodziny państwa: Moryl, Kiełb, Jędrzejowski, Jędrzejowski, Jędrzejowski.