Aktualizacja z dnia: 7 II 2016 r.

(07.02 2016 r.)

1. Dziś 5 Niedziela Zwykła. W naszej parafii rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne według następującego porządku:
    • - po Mszy św. o godz. 8.00 adorują niewiasty,
    • - po Mszy św. o godz. 10.00 adorują mężczyźni,
    • - po Mszy św. o godz. 11.30 adorują dzieci i młodzież,
    • - o godz. 16.00 rozpocznie się adoracja Nieszporami, a po niej ostatnia Msza święta.

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się także 49 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Będzie on przebiegał pod hasłem "Młodzi, nie dajcie się zniewolić!" Pamiętajmy w modlitwach o tej intencji.

2. Jutro i we wtorek Msza św. o godz. 9.00, a po niej adoracja do godz. 12.00. Po południu adoracja rozpocznie się o godz. 17.00, a o godz. 17.30 Nieszpory, po których Msza św.

3. W poniedziałek na adorację o godz. 17.00 zapraszamy młodzież z klas I, II i III Gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania, a we wtorek dzieci z klas IV, V i VI Szkoły Podstawowej.

4. Kończy się I część okresu "w ciągu roku" i rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu oraz tradycyjny czas Komunii świętej wielkanocnej.

5. Najbliższa środa to Środa Popielcowa. Msze św. o godz.: 6.30, 8.00, 15.00 i 18.00. W tym dniu kapłan posypie nasze głowy popiołem, który jest symbolem podjęcia pokuty za grzechy. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły - 3 posiłki w ciągu dnia: jeden do syta i dwa lekkie oraz abstynencja od pokarmów mięsnych.
    Składka zbierana w tym dniu jest przeznaczona na cele charytatywne.

6. Msze św. w tym tygodniu od czwartku do soboty o godz. 6.30 i 17.00.

7. W tym tygodniu rozpoczniemy nabożeństwa pasyjne:
    • Droga Krzyżowa - piątek o godz. 15.00 i 17.00
    • Gorzkie Żale - niedziela o godz. 13.30 w Glinach Małych i o godz. 15.30 w Borowej, a po nich bezpośrednio Msza św.
    Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.

8. Spotkania w tym tygodniu:
    • w czwartek po Mszy św. wieczornej - lektorzy
    • w piątek o godz. 16.00 - ministranci.

9. Trwa Rok Miłosierdzia Bożego ogłoszony przez papieża Franciszka. Decyzją ks. Biskupa Ordynariusza Bazylika Mniejsza p.w. Św. Mateusza w Mielcu otrzymała przywilej Kościoła Jubileuszowego, co łączy się z łaskami i odpustem jaki w tej świątyni można zyskiwać.
    Specjalne nabożeństwa są odprawiane w każdą sobotę o godz. 9.30.

10. W sobotę o godz. 16.00, parafia św. Mateusza w Mielcu, organizuje Katechizację Przedmałżeńską w ramach przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa . Spotkania będą się odbywały w każdą środę o g. 19.00 i sobotę o g. 16.00 w Bazylice.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy między innymi dlaczego na krzyżach misyjnych wpisywano słowa: "Ratuj duszę swoją", pigułki antykoncepcyjne zdaniem lekarzy, bardzo szkodzą zdrowiu, poradnik dla ojców oraz dla dzieci Promyczek Dobra.

12. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i złożoną ofiarę 120 zł. zamiast kwiatów. W sobotę na godz. 9.00 prosimy, aby kościół posprzątały rodziny państwa: Kwiatkowski, Baltyzar, Skop, Skawiński, Wójtowicz.
    Przez cały czas Wielkiego Postu nie zdobimy ołtarzy kwiatami.

13. Pan Bóg powołał do Siebie z naszej wspólnoty parafialnej Eugeniusza Kalickiego z Glin Wielkich, którego pogrzeb odbył się w minionym tygodniu oraz Marię Skop z Borowej ż. +Władysława, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Wyprowadzenie z kaplicy o godz. 13.00, a następnie w kościele różaniec i Msza św. Ich dusze polećmy miłosierdziu Bożemu.