Strona główna


Aktualizacja z dnia: 29 XI 2015 r.

I Niedziela Adwentu

(29.11 2015 r.)


 1. Dziś I Niedziela Adwentu, rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny, którego hasłem są słowa: "Nowe życie w Chrystusie". Jest to czas radosnego i religijnego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia oraz przypomina nam o powtórnym przyjściu Jezusa na końcu świata, na które zawsze musimy być przygotowani żyjąc w stanie łaski uświęcającej. Ostatnia Msza św. o godz. 16.30.

 2. Od dzisiaj przedstawiciele Rady Parafialnej oraz młodzież będą roznosić po naszych domach opłatki na stół wigilijny, które zostały poświęcone na Mszy św. o godz. 8.00. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie i złożenie ofiary w miarę swoich możliwości dla tych co pełnią posługę w naszym kościele. Nie tłumaczmy się, że mamy z tamtego roku czy kupimy sobie w supermarkecie, bo to jest wyraz naszej wdzięczności za ich posługę i tam nie są one poświęcone. Postarajmy się, aby one był w każdej naszej rodzinie.

 3. Msze św. w tym tygodniu o godz. 6.30 i 17.00 - Msza święta roratnia. Pół godziny przed Mszą św. wieczorną będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

 4. Na Msze święte roratnie zapraszamy wszystkich, a dzieci z lampionami. Dzieci będą otrzymywały obrazki, które będą umieszczać na planszach. Również na Roraty dzieci niech przynoszą kolorowe serduszka z wypisanym na nim swoim imieniem i nazwiskiem. Ksiądz będzie z tych serduszek losował jedno dziecko, które zabierze na dzień figurę Matki Bożej do domu.

 5. W liturgii Kościoła wspominamy:
  • w poniedziałek - święto św. Andrzeja
  • w czwartek - św. Franciszka Ksawerego
  • w niedzielę - św. Mikołaja.

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz uroczystość odpustowa ku czci św. Mikołaja Biskupa. Z tej racji przez cały tydzień pół godziny przed Mszą świętą spowiedź święta. Skorzystajmy z tej możliwości, aby móc zyskać odpust zupełny w dzień Uroczystości Odpustowej.

 7. W piątek po Mszy św. o godz. 15.00 zbiórka ministrantów.

 8. W sobotę po Mszy św. wieczornej i w przyszłą niedzielę o godz. 11.15 zmiana tajemnic różańcowych.

 9. W związku z przypadającym w przyszłą niedzielę wspomnieniem świętego Mikołaja, głównego patrona naszej parafii, będziemy przeżywać w tym dniu Uroczystość Odpustową ku Jego czci.
  O godz. 11.30 - Suma Odpustowa, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi - Ks. dr Jan Banach, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin w naszej diecezji.
  Dokona on także poświęcenia nowego obrazu Jezusa Miłosiernego. Prosimy, aby Uroczystość Odpustową uświetnili swoją obecnością strażacy i poczty sztandarowe, a my postarajmy się jak najliczniej w niej uczestniczyć.

 10. Bóg zapłać rodzinom, które w ubiegłym tygodniu zadbały o piękno naszej świątyni i złożoną ofiarę 150 zł. W sobotę na godz. 9.00 prosimy, aby kościół posprzątały rodziny państwa: Działo, Mazur, Łachut, Mieszkowska, Wiącek.

 11. Kilkanaście dni temu minął rok od nawiedzenia naszej parafii przez obraz Jezusa Miłosiernego i relikwii św. siostry Faustyny i św. Jana Pawła II. Ponieważ nie było Jego obrazu, a za kilka dni rozpocznie się ponadto Nadzwyczajny Jubileusz dlatego został on zakupiony i jest już zawieszony na ścianie kościoła. Zostały również zakupione brakujące fotele oraz ławka do prezbiterium.
  W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę podczas odpustu będą przeznaczone na pokrycie kosztów zakupionego obrazu. Prosimy o ofiary na ten cel w miarę swoich możliwości.

 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy: gościnny Bóg otwiera Bramy Miłosierdzia, jak kolejny muzyk nawrócił się i odkrył Boże miłosierdzie oraz Małego Gościa z płytą CD, na której znajdują się piosenki z poprzednich rorat oraz tegoroczna.
  Od jutra w zakrystii będzie można nabywać świece wigilijne.