Aktualizacja z dnia: 30 VII 2015 r.

(30.07 2015 r.)

1. Dziś 22 Niedziela Zwykła. W Glinach Małych Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Częstochowskiej z Sumą Odpustową o godz. 12.00.
    Tu w kościele ostatnia Msza św. o godz. 16.30, przed którą śpiewamy Nieszpory.

2. Msze św. w tym tygodniu o godz. 6.30 i 18.00.

3. W tym tygodniu wspominamy:
    • we wtorek - bł. Bronisławy
    • w czwartek - św. Grzegorza

4. W poniedziałek od godz. 17.00 spowiedź św. dla dzieci ze szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły średniej. Niech wszyscy uczniowie zmobilizują się aby przystąpić do sakramentu pokuty i rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny z czystym sercem oraz Bożym błogosławieństwem.

5. We wtorek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. o godz. 8.00, na którą zapraszamy przedszkolaków, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Borowej ich rodziców i nauczycieli. Rozpoczęcie w Gimnazjum w Pławie o godz. 8.00, a następnie Msza św. w kościele, na którą zapraszamy młodzież ich rodziców i nauczycieli. Po Mszach świętych przemarsz na rynek, pod pomnik ofiar bombardowania Borowej, gdzie odmówimy modlitwę i zostaną złożone wieńce.

6. We wtorek o godz. 18.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

7. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca września. Spowiedź święta w środę, czwartek i piątek od godz. 17.30.
    W pierwszy czwartek od godz. 17.30 adoracja Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy modlitwami o nowe i święte powołania do służby Bożej.

9. W pierwszy piątek Msze święte o godz. 6.30, 15.00 i 18.00. Spotkanie ministrantów w piątek o godz. 17.00, a lektorów po Mszy św. wieczornej.

10. Wyjazd do chorych w sobotę od godz. 8.00.

11. W sobotę po wieczornej Mszy św. i w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.

12. Ksiądz Kustosz z Chorzelowa zaprasza na uroczystości odpustowe do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin, które rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Program odpustu na tablicy ogłoszeń.
    Duszpasterstwo rolników zaprasza na coroczne dożynki na Jasną Górę w przyszłą niedzielę. Program dożynek na tablicy ogłoszeń.

13. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o piękno naszego kościoła, a w sobotę na godz. 9.00 prosimy rodziny państwa: Gawżyński, Gawżyński, Stachowicz, Skop, Jagusiak.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy o opustoszałych klasztorach w Europie zamienianych na hotele lub restauracje; o bogatej Europie, której brakuje pomysłu co zrobić i jak zatrzymać wielką falę imigrantów uciekających przed biedą i wojną oraz dołączona jest płyta na której została nagrana książka "O naśladowaniu Chrystusa".