Aktualizacja z dnia: 15 IV 2015 r.

2 Niedziela Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia Bożego

(12.04 2015 r.)

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczynamy także 71 Tydzień Miłosierdzia. Po południu o godz. 16.15 Nieszpory, a następnie Msza św.

2. Dzisiaj w Chorzelowie o godz. 16.00 rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Młodzi, którzy nie mają kursu niech skorzystają z tej możliwości.

3. Msze święte w tym tygodniu o godz. 6.30 i 18.00.

4. We wtorek o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Spotkania w tym tygodniu:
    • w piątek:
      • o godz. 17.00 - ministranci
      • po Mszy św. wieczornej - Grupa Młodzieżowa
    • w sobotę:
      • o godz. 10.00 - DSM
      • o godz. 11.00 - kandydaci na lektorów i lektorzy.

6. Składka w przyszłą niedzielę z racji trzeciej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na spłatę modernizacji oświetlenia kościoła, która wyniosła 4 tyś. zł. Bóg zapłać za złożone ofiary w ostatnim miesiącu.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa z planem Jerozolimy 2000 lat temu i dziś oraz Promyczka Dobra z Barankiem do złożenia.

8. Bóg zapłać rodzinom, które w ubiegłym tygodniu zadbały o piękno naszej świątyni i złożoną ofiarę 120 zł. W sobotę na godz. 9.00 prosimy, aby kościół posprzątały rodziny państwa: Sztuka, Sztuka, Wiącek, Krawczyk, Skop.

Proszę aby po wyjściu Państwa Młodych z kościoła nie obsypywać ich na placu kościelnym serduszkami, płatkami czy ryżem ale przenieść ten zwyczaj przed dom weselny, albo z niego zrezygnować bo później nie ma kto posprzątać, a po drugie nie da się wszystkiego pozbierać przy wietrze.

9. Dziękujemy wszystkim strażakom, którzy w sobotę porządkowali otoczenie plebanii: Zdzisław Moryto, Janusz Batko, Krzysztof Lasek, Stanisław Borowiec, Marek Jędrzejowski, Augustyn Basztura, Wiesław Rojowski, Ryszard Krawczyk, Władysław Rucki, Stanisław Lech, Marian Pazdro, Mateusz Smoleń, Dariusz Kiełb, Bernard Burczy, Przemysław Skopiński, Kazimierz Tarnowski, Grzegorz Pezda, Krzysztof Basztura, Sylwester Stolarz, Paweł Szczerba, Paweł Miłoś, Mariusz Zych, Krzysztof Działowski, Paweł Taras i Łukasz Zych.

10. Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Mielcu wraz z Księżmi Kapelanami Strażaków organizuje w dniu 19 kwietnia 2015 roku X Pielgrzymkę Strażaków Powiatu Mieleckiego do Częstochowy na Jasną Górę, na którą zaprasza Strażaków z pocztami sztandarowymi, ich rodziny i wszystkich chętnych.

11. W przyszłą niedzielę będzie można poprzeć obywatelski projekt ustawy "Uratuj dziecko przed aborcją". Należy przynieść ze sobą pesel. Do zbierania podpisów proszę po Mszach św. Radę Duszpasterską.

12. Pan Bóg powołał do Siebie: Marię Głowacką z Ujścia, której pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Jej dusze polećmy miłosierdziu Bożemu.