Aktualizacja z dnia: 17 V 2015 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

(17.05 2015 r.)

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii Świętej. Nabożeństwo majowe w dniu dzisiejszym o godz. 16.30, a po nim ostatnia Msza św. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych w dni powszednie, które są odprawiane po Mszy świętej wieczornej.

2. Msze święte w tym tygodniu o godz. 6.30 i 18.00. Dzieci z klas II będą przeżywać Biały Tydzień.

3. Codziennie w ramach nabożeństwa majowego będzie odprawiana Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

4. W poniedziałek w Chorzelowie o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania, którego udzieli ks. bp Jan Styrna.

5. Spotkania w tym tygodniu:
    • w piątek
      • o godz. 17.00 - ministranci
      • po wieczornej Mszy św. - Grupa Młodzieżowa
    • w sobotę:
      • o godz. 10.00 - DSM
      • o godz. 11.00 - lektorzy.

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego oraz zakończenie okresu wielkanocnego i czasu Komunii Świętej Wielkanocnej. Składka będzie przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży w naszej Ojczyźnie, w 2016 roku.

7. Prosimy, aby ołtarze na Boże Ciało w tym roku przygotowali:
    • I ołtarz - Gizowa
    • II ołtarz - Gliny Wielkie
    • III ołtarz - Sadkowa Góra
    • IV ołtarz - Orłów.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, a w nim o filmie "Apartament", który wchodzi do kin, a opowiadający o św. Janie Pawle II; o współczesnych Żydach, którzy w Jezusie uznali oczekiwanego Mesjasza i Promyczka Dobra z prezentem dla mamy.

9. Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, które w ubiegłym tygodniu zadbały o piękno naszej świątyni i jej otoczenia, a sobotę na godz. 9.00 prosimy rodziny państwa: Majocha, Miłoś, Skrzypek, Kaczmarczyk, Groele.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach o urodzaje, a Ochotniczej Straży Pożarnej z poszczególnych wiosek oraz Policji za zabezpieczenie trasy procesji.

11. Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej do Siebie Jolantę Rojowską z Glin Małych, której pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Jej duszę polećmy miłosierdziu Bożemu.